Ana Menü
Yaş Çay Bilgileri Görme

 Yaş çay fiyatı     !!!!

    

Foto Galeri
2019 Of-Hayrat Turnuvası Puan Durumu TAVŞANLI MAH.YOLLARIMIZ İCLER ACISI 2019 Yılı Futbol Turnuvası 31.Mart.2019 Yerel Seçimler 2016 Çeyrek Finaller Of‘un Kurluluşu Yönetim Kurulu Ziyaret Tavşanlı Köyü Derneğimiz Aşağı Mahalle Çay Evi Yönetim Kurulu
Ziyaretçi Defteri

yusuf basak (istanbull) - 26.2.2012 00:00:00

selam arkadaslar vermıs oldugunuz yemek ve kaynasma cok güzel gecmiş sizleri tebrik ediyorum yurddişinda bulunmam dolayısıyla katılamdım saglikli nize yemek insallah yıne boyle güzel gunlere dileklerımle yusuf basak

Yavuz Özer (İstanbul) - 16.1.2012 00:00:00

değerli hemşerilerim, www.micof.net adresiyle yeni bir web sitesi üzerinde çalışıyoruz. köyün tarihi vs hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğiniz sitemize şimdiden önerilerinizi bekliyoruz. sitemizde linki yer alan facebook sayfasına yazabilirsiniz. selamlar,

tahsin karaahmet (istanbul) - 11.7.2011 00:00:00

arkadaşlar.faaliyet alanını biraz daha genişletirsek çok iyi olur teşekkürler...

yusuf basak (istanbul basaksehir) - 13.5.2011 00:00:00

selam miccolı kardeşler dernegımıze gostermıs oldugunuz yakın ılgıden dolayı nasıl tesekkur edecemı bılmıyorum

şemsettin özer (Mardin) - 24.1.2011 00:00:00

Tüm köylülerimize dostlarıma arkadaşlarıma sağlık huzur ve esenlikler dilerim. selam ve dua ile.... şemsettin Özer Mardin

NEJAT İBRAHİMOĞLU (istanbul) - 19.1.2011 00:00:00

HER ŞEY ÇOK GÜZEL .AMA DAHA DA GÜZEL OLABİLİR .SİTEMİZİN DAHA AKTİF ,DAHA GÜNCEL HALE GETİRİLMESİNDE FAYDA MÜLAHAZA EDİYORUM.MESELA SİTEMİZİN BİR KÖŞESİNDE HER GÜN VEYA HER HAFTA BİR KÖYLÜMÜZÜN TANITILMASI ONUNLA BİR RÖPÖRTAJ YAYINLANMASI BİRBİRİMİZİ TANIMA AÇISINDAN FAYDALI OLACAĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM. SELAM VE DUA İLE, ALLAHA EMANET OLUNUZ. NEJAT İBRAHİMOĞLU

yusuf basak (istanbul basaksehir) - 6.1.2011 00:00:00

selam arkadasalar selam guzel kardesler dernek ve koyumuze yederınce ılgı gosterıyormuyuz muhtarımızın calısmaları nasıll dernegımız neışle mesgul varmı yenı calışması tusuncelerenız nelertırr bıseyler baylasmayı tusunuyormusunuz muhtarımızın calışması koyumuz ıcın yapmasını ıstedıgınız bıseyler varmı en azından burda yenı tusuncelerımız baylsabılırzz saygılarımla yusuf basak

Dağcan Köker (İst-) - 10.12.2010 00:00:00

S.a .aslinda ben of lu dilim aslen K.MARAS/AFSİN liyim siteye ugrama sebebim Hüseyin NUMANOGLU dur onunla sanal alemde tanismistik vefati cok uzdu beni msn imde mail lerime bakarken gordum bana yazdiklarini gozlerim doldu inaninki. onu anmak bassagligi dilemek icin burda bulunuyorum ailesi ve sizlerin basi sag olsun saygilar selamlar hoscakalin...

bahaettin ustaosmanoğlu (istanbul) - 27.4.2010 00:00:00

s.a... sitemizin forum kısmı bende çıkmıyor.. soru benim makinemdemidir yoksa henüz forum kısmı yapılmadı mı?

kemal salihoğlu (trabzon) - 19.4.2010 00:00:00

merhaba, herkese selamlar olsun, sitemiz çok güzel olmuş, ilginç, hoş bölümler hazırlanmış. Mezarlık ziyareti, orak hatim, kim nerede, telefon rehberi gibi... Bazılarındaki eksiklikler zamanla düzelecek, gelişecektir kuşkusuz, emeği geçenlere teşekkürler, takımımıza da başarılar...

Sen de Yaz
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


E-Bülten
Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

2019 Yılı Futbol Turnuvası

OF HAYRAT DERNEGIMIZIN DUZENLEMIS OLDUGU FUTBOL TURNAVASI 

2019 Yılı  Futbol Turnuva  10.Şubat .2019 Tarihinde Başlayacak
Tüm köylülerimizin Desteklerini Bekliyoruz.
Tüm Takımlara Şimdiden Başarılar Dileriz
 

TURNUVA KURALLARI

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam :

Amaç: Bu Yönergenin amacı, OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI gençlerinin; birbirleri ile tanışıp iletişim kurmalarını, aralarındaki centilmenlik ve dostluğun pekişmesini, mevcut sevgi ve saygı bağlarını geliştirmelerini, sportif faaliyetlerde bulunmalarını, ayrıca insan1arımızı, çağımızın hastalığı stresten uzaklaşabilmelerini teşvik etmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine katkıda bulunmak için düzenlenecek olan " OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI DERNEKLER ARASI FUTBOL TURNUVASI"nın esaslarını belirlemektir.

Kapsam: Turnuva OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI ilçelerimizle ilgili bulunan dernek ve vakıfların oluşturduğu futbol takımlarını kapsar.

İKİNCİ BÖLÜM

Turnuvaya Katılım Koşulları :

 1. Turnuvaya OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI ilçelerinin dernek ve vakıfları katılabilir.
 2. Turnuvaya katılacak takımlar resimli takım kartlarını ve futbolcuların renkli nüfus cüzdan fotokopilerini (Yeni Kimlik kullanan kişilerin e-devlet üzerinden Nüfus Kayıt Örneğini) Of Hayrat Derneği Sekreterliğine teslim etmelidir.
 3. Turnuvaya katılacak takımlar turnuva katılım ücreti 1000 TL Of Hayrat Derneği Sekreterliğine öder.
 4. 2002 yılının herhangi bir günü doğumlu olanlar ve daha büyük olanlar oynayabilir. 18 yaşından küçük olan futbolcular ailesinden yazılı izin alarak turnuvada oynayabilir. 
 5. Nüfusu başka yerde olan futbolcu anne ve babasının OF-HAYRAT-ÇAYKARA-DERNEKPAZARI ilçelerinden olduğunu belgelerse misafir oyuncu statüsünde oynayabilir.
 6. Turnuvada oyuncu olarak yer alan sporcuların, sportif aktivitelerde bulunmalarına engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunlarının bulunmaması gerekmektedir. Bu konuda katılımcı Dernek ve Vakıfların beyanı esas olup, aksi halde meydana gelebilecek herhangi bir sonuçtan Tertip Komitesi ve Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği sorumlu tutulamaz. Turnuvaya katılan her futbolcu “Futbol oynamasında sakınca yoktur.” beyanı imzalı olarak vermek zorundadır.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Turnuva ve Oyun Kuralları :

Futbol Turnuvasına katılan takımlar aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.

 1. Turnuvada centilmenlik esastır.
 2. Turnuva Of Hayrat Derneği Yönetim Kurulu Başkanının Başkanlığında belirleyeceği çalışma grubunca yönetilir.
 3. Tertip Komitesi 5 kişiden oluşur.
 4. İhtilaf durumlarında Tertip Komitesinin vereceği kararlar geçerlidir.
 5. Takım listeleri, 20 futbolcu, 1 sorumlu ve 1 hocadan oluşur. Halı saha maç kadrosu 14 kişidir. Ön Elemeler, Çeyrek final, Yarı Final ve Final maçları 20 kişidir.
 6. Halı Saha Maçları kaleci dâhil 7 şer kişi oynanır.
 7. Takımlar maçta toplam 5 oyuncu değiştirebilir. 
 8. Takımlar, turnuvaya katılan ilçelerden misafir oyuncu statüsünde en fazla 5 oyuncu alabilirler. Takımlar Grup Maçlarında misafir oyuncu statüsünde en fazla 3 oyuncu oynatma hakkına sahiptir. Ön Elemeler, Çeyrek Final, Yarı Final ve Final maçlarında misafir oyuncu statüsünde oyuncularının hepsini oynatabilir. Misafir oyuncu statüsünde alınan oyuncuların tamamı oynayabilir. Kural ihlalinde takımlar sorumludur. Komite uyarmakla yükümlü değildir.
 9. Turnuvanın başlama tarihinden 5 yıl önce profesyonel futbol hayatı bitmiş ise, takımlar sadece 1 futbolcu turnuvada oynatabilir. Kural ihlalinde takımlar sorumludur. Komite uyarmakla yükümlü değildir. Takımların 5 yıl önce profesyonel futbol hayatı bitmiş 1 futbolcu dışında profesyonel futbolcu oynattığı tespit edildiği takdirde oynatan takım, oynattığı maçlarda 3-0 yenik sayılır ve 3 puanı silinir. Maçlarda rakip takım 3 golden fazla atmış ise fazla atılan gollerde sayılır.
 10. Maçlar esnasında saha içerisinde hakem ve teknik sorumlu dışında yetkili bulunamaz. (Komite üyeleri gerekli gördüğü hallerde saha içinde olabilir.)
 11. Maçlar 30’ar dakikalık 2 devre halinde oynanır. Devre arası maçlarda 10 dakikadır. Grup maçları berabere bitebilir. Ön Elemeler, Çeyrek Final, Yarı Final,  3. ve 4. lük ve  Final maçlarının beraberliği durumunda, maçlarda uzatma oynanmaz. Maçın sonucu penaltı atışları ile belirlenir.
 12. Gruplarda puan eşitliği halinde puanı eşit olan takımların aralarında oynadıkları maç sonuçlarına göre hesaplanan averaja bakılır. Averajların eşit olması halinde ise gruptaki genel averaja bakılır.
 13. Halı saha maçlarında taç ve ofsayt kuralı yoktur, bu kural ve Kart kuralı hariç diğer kurallarda TFF Kuralları geçerlidir.
 14. Final ve Yarı Final Maçları 30’ar dakikalık 2 devre halinde oynanır. TFF Kuralları geçerlidir.
 15. Her maçta bir hakem ve bir saha gözlemcisi olur. Gözlemci hakem ve orta hakem ile istişare ederek maçı durdurabilir ve maçı tatil edebilir. Hakem, Gözlemci ve yürütme kurulunun raporlarına göre Tertip Komitesi tarafından karar verir.
 16. Takımların formalarında TAKIM isimleri ve numaraları olmalıdır. Her oyuncunun forma numarası belli olmalıdır ve her maçta aynı forma numarası ile oynamalıdır.
 17. Maç esnasında saha kenarında sağlık görevlisi yer alacaktır.
 18. Her takım futbol topunu getirmek zorundadır.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Disiplin Suç ve Cezaları :

 1. Tertip Komitesi üyelerine, hakemlere, oyunculara, yöneticilere ve seyircilere sözlü hakarette bulunan, küfür eden oyuncu ve yöneticiler, Tertip Komitesince turnuva dışında bırakılırlar.
 2. Tertip Komitesi üyelerine, hakemlere, oyunculara, yöneticilere ve seyircilere fiili hareketlerde (kavga, darp, üzerine yürüme tehdit vb.) bulunan oyuncu ve yöneticiler ez az 2 yıl turnuvadan men edilir.
 3. Maça çıkmayan veya takımını sahadan çeken takımlar Tertip Komitesi kararı ile Para Cezası verilir veya Turnuvadan 1 yıl men edilir.
 4. Saha dışında bulunan yedek ve değiştirilmiş oyuncular da, normal oyuncu statüsünde olup oyun kurallarına aynen uymak zorundadır.
 5. Turnuva süresince alınacak tüm disiplin hükümleri Tertip Komitesi tasarrufunda olup kesindir.
 6. Oyun içinde veya dışında direkt kırmızı kart gören futbolcu, yedek futbolcu veya teknik sorumluya Tertip Komitesince iki maç ceza verilir.
 7. Maç esnasında sarı kartı kırmızı karta dönüşen veya 4 (dört) maç sarı kart gören futbolcu, yedek futbolcu ve teknik sorumluya Tertip Komitesince bir maç ceza verilir.
 8. Maçlarda hakem kararı kesin olup, hakem ve gözlemci raporları dahilinde Tertip Komitesi takımlara maç oynamama veya turnuvadan men etme cezası verebilir.
 9. Grup Maçlarında aynı anda 3 tane misafir oyuncudan fazla oyuncu oynatan takım 3-0 hükmen mağlup sayılır. Misafir oyuncu kontrollerinden takımların kendileri sorumludur.

BEŞİNCİ BÖLÜM

Çeyrek Final ve Yarı Final Eşleşmeleri  :

 1. Grup maçları ve saatleri turnuvaya katılan Dernek temsilcilerinin katıldığı, kura çekimiyle belirlenir. Grupları 1. ve 2. sırada bitiren takımlar farklı torbaya konularak kura çekimi gerçekleştirilir.
 2. Ön Eleme, Çeyrek Finale ve Yarı Final Maçları ve saatleri kura çekimi ile belirlenir.
 3. Ön Eleme, Çeyrek Final ve 3. ve 4. maçlarının beraberliği durumunda, maçlarda uzatma oynanmaz. Maçın sonucu penaltı atışları ile belirlenir.

ALTINCI BÖLÜM

İtirazlar :

 1. Müsabaka ile ilgili her türlü itirazlar, müsabakanın oynandığı tarihten sonraki 2 iş gününün sonuna kadar, takım yöneticisi veya takım sorumlusu tarafından yazılı olarak Tertip Komitesine yapılır. Tertip Komitesi takip eden 3 iş günü içerisinde itirazı karara bağlar ve yazılı olarak taraflara bildirir. Tertip Komitesinin bu konudaki kararı kesindir.
 2. Bu yönergede yer almayan konularla ilgili olarak Tertip Komitesinin alacağı kararlar kesindir.

YEDİNCİ BÖLÜM

Ödüllendirme :

Turnuvanın Final Şöleninde;

 1. Şampiyonluk Kupası,
 2. İkincilik Kupası,
 3. Üçüncülük Kupası,
 4. Gol Kralı ödülü, (En fazla 1. 2. ve 3. gol atan futbolculara)
 5. En centilmen takım ödülü,
 6. Turnuvaya katılan her futbolcuya madalya
 7. Turnuvaya katkılarından dolayı Dernek Başkanlarına Plaket verilir.
 


Üye Girişi
Facebook
Twitter
HADİS

 

 

Abdullah İbni Ömer radıyallahu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

 

“Allah Teâlâ’ya göre arkadaşların hayırlısı, arkadaşına faydalı olandır. Yine Allah Teâlâ’ya göre komşuların hayırlısı, komşusuna faydalı olandır.” 

 

Tirmizî, Birr 28

EFENDİ HZ LERİNDEN SÖZLER

  
Herşeyimiz,oturmamız,kalkmamız,

yazmamız,okumamız,düğünümüz,

derneğimiz ALLAH için olmalıdır.

BİR AYET

Cebrâîl bana, dâimâ komşu hakkını tavsiye ederdi. Öyle ki ben, komşuları birbirine mîrasçı kılacak zannetmiştim!” (Buhârî, Edeb, 28; Müslim, Birr, 140)

YukariCik